Szczenięta Owczarka Podhalańskiego

Szczenięta w hodowli: Michałowe Ranczo FCI


Data urodzenia / Date of birth: 28.04.2018

Ojciec / Father:
MASTER Andersit HDA

Informacje dodatkowe - Ojciec / Additional info - Father:

HD-A MŁ. CHPL, CHPL

Piękny, mocny pies o silnym charakterze. Dominujący i nieustraszony. Budzi respekt i podziw. Dla swoich opiekuńczy i troskliwy. Prawdziwy podhalan z kwi i kości.

Dziadkowie ze str. ojca (m. CHOJNA Nutrena HD-A o. FIGARO Algarobos HD-AMŁ. CHPL, CHPL)

Matka / Mother:
KWOŁA Kalong HDA

Informacje dodatkowe - Matka / Additional info - Mother:

CHPL na ukończeniu

Śliczna sunia, doskonała w typie, charakter wydaje się beztroski na pierwszy rzut oka, bo sunia jest wesołą podlotką, ale to tylko pozory. Jest wesoła i rozczulająca kiedy nie musi pracować, kiedy nie ma zagrożenia, ale kiedy pracuje jest bardzo czujna i nieugięta. Jest doskonałym stróżem i super kumplem. Pies na każdą okazję.

Dziadkowie ze str. matki (m - LESZCZYNA-FANTAZJA Filos HD-A Mł.CHPL, Mł.Zwycięzca Klubu & BALTIC SAGA ANGUS HD-A ED:0/0 MŁ. CHPL, LV, EST, MŁ.ZW, EST ZW Klubu, CHPL)

 

Oddział ZKWP / Other: Warszawa

Dodatkowe informacje o miocie / Additional info about Litter:

Nasze psy są przyjaciółmi rodziny i wyłącznie takich domów szukamy dla naszych maleństw.

Mieszkamy w małej miejscowości pod Warszawą, psy mają do dyspozycji bardzo duży ogród i wolny dostęp do domu. Są zawsze tam gdzie my. Pracują z nami i z nami wyjeżdżają, każde wyjście i wyjazd dopasowujemy do nich, bo stanowią część naszego życia. Nie akceptujemy trzymania psów w kojcach, ani na uwięzi, a tłumaczenie kogoś, że robi to ze względów bezpieczeństwa świadczy wyłącznie o nieodpowiedniej socjalizacji lub skrzywionej psychice psa.

Mamy w tej chwili 5 dorosłych psów i nie stanowi to problemu, żeby przebywały razem, oczywiście wymaga to wiele pracy, nauki i odpowiedniej socjalizacji. Często zabieramy nasze psy w miejsca publiczne, uczymy dzieci w szkołach i przedszkolach jak opiekować się i bawić z psem, a na studiach weterynaryjnych służą nam jako „ żywe pomoce naukowe”.

Maluszki rodzą się u nas w domu i w domu wychowują, kiedy nadchodzi odpowiedni czas zaczynają wychodzić do ogrodu, tam poznają resztę naszych psów i kózki, a wcześniej w domu poznają koty z którymi chętnie się bawią. W ogrodzie od samego początku przebywają z dorosłymi psami. Nasze psy są zrównoważone, dlatego nie obawiamy się o bezpieczeństwo maleństw. Są dla nich opiekunami i uczą ich życia. Żaden człowiek nie nauczy szczenięcia tego co może mu przekazać dorosły, mądry i zrównoważony pies. Dlatego tak ważne w wychowaniu szczeniąt jest miejsce i towarzystwo w jakim się wychowują. Oczywiście psy wszystkiego ich nie nauczą, skoro już zostały udomowione, potrzebny jest też wkład człowieka w ich wychowanie. Szczenięta które widzą człowieka tylko podającego posiłki z pewnością będą miały w przyszłości większe lub mniejsze problemy behawioralne. Dlatego by uniknąć takich problemów, cały swój czas poświęcamy na wychowywanie naszych maleństw. Socjalizacja szczeniąt w hodowli ma fundamentalne znaczenie, dla ich rozwoju, zaniedbania w tym wieku mogą być często nie do naprawienia. Oczywiście socjalizacja nie kończy się w hodowli, jednak odpowiednio przeprowadzana od początku, bardzo ułatwia życie psu i jego opiekunom.

Staramy się robić wszystko, by szczenięta w naszej hodowli rodziły się zdrowe, tylko takie psy wybieramy na przyszłych rodziców, a także wkładamy cały swój czas, wiedzę i dostępne środki by wyrosły na mądre, zrównoważone i szczęśliwe psy.

Stosujemy wczesną stymulację neurologiczną, a niedługo przed opuszczeniem naszego domu maluszki przechodzą testy osobowości.

Testy pozwalają wybrać właściwe szczenię dla konkretnej rodziny. Określają temperament i potencjał posłuszeństwa, chęć współpracy z człowiekiem, typ odruchów obronnych, tendencję do dominacji oraz wrażliwość na bodźce wzrokowe, dźwiękowe i dotyk.

Nowym właścicielom służymy pomocą w wychowaniu naszych szczeniąt, w zagadnieniach behawioralnych, żywieniowych, oraz ewentualnym uczestnictwie w wystawach psów rasowych. Z racji, że jestem tech. weterynarii możemy również służyć tel. pomocą przed-weterynaryjną w nagłych przypadkach.

Nasza hodowla zarejestrowana jest w ZKwP zrzeszonym w FCI, a szczenięta posiadają pełną dokumentację dotyczącą pochodzenia i dokumentację medyczną. Każde szczenię posiada mikroczip, a wyjeżdżające za granicę paszport.

Szczenięta mają już komplet szczepień, a przygotowane do wyjazdu za granicę również szczep, przeciw wściekliźnie, po którym właśnie zakończyła się kwarantanna i w każdej chwili mogą wyjechać za granicę.

 Więcej informacji na temat rasy oraz naszej hodowli uzyskają Państwo na www.michaloweranczo.com oraz na naszej stronie na FB https://www.facebook.com/PolskiOwczarekPodhalanskiHodowlaMichaloweRanczoFci/

a także kontaktując się z nami. Jeśli tylko możecie zawsze preferujemy kontakt tel.

 mail: michaloweranczofci@gmail.com i Tel. +48 504 124 258


michalowe-ranczo-fci-2

Date added: 2018-08-22 10:43:29 | Last time updated: 2018-08-22 10:43:29 | Viewed: 162 times
Właściciel / Owner:
Piotr Dryll

Adres / Address:


05-651 Barcice Drwalewskie
Polska

Dane kontaktowe / Contact data:

Numer telefonu / Phone Number:
+48 504 124 258

Strona WWW / Website: http://www.michaloweranczo.com